Nauka tenisa ziemnego – co trzeba wiedzieć?

Tenis ziemny jest sportem z ogromną tradycją, którego uprawianie kiedyś przypisywano tyko elicie intelektualnej i finansowej jednak w ostatnich latach staje się on coraz bardziej popularny i wielu młodych ludzi marzy, aby stać się drugim magikiem Rogerem Fedrerem, czy być jak wspaniały Novak Djokovic.

Co jest potrzebne, aby zacząć?

Tenis jest sportem, który wymaga pewnych inwestycji, takich jak zakup lub wypożyczenie rakiety, piłek wynajęcie kortu. Nie należy też do sportów łatwych do opanowania pod względem technicznym. Jeżeli chcemy się nauczyć poprawnej gry i doskonalić poszczególne elementy, najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się na lekcje tenisa. Możemy zatrudnić trenera indywidualnego który będzie uczył tylko nas krok po kroku, możemy być również w grupie dwu-, trzy- osobowej dla początkujących, dzięki czemu będziemy mieli partnera do gry na swoim poziomie.

Ile kosztują lekcje tenisa warszawa?
Jak w każdej dziedzinie koszty są różne w zależności od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest prestiż szkoły na który pracują trenerzy, często byli tenisiści z sukcesami. Rodzice niektórych dzieci wręcz ścigają się w zapisach, żeby trafić do najlepszego wychowawcy mistrzów. Ceny w Warszawie jeśli chodzi o lekcje indywidualne wynoszą 70 zł za wynajęcie trenera + wynajęcie kortu czyli ok 60 – 100 zł. Opłaca się wynająć trenera w grupie dwuosobowej, wtedy opłata za trenera wynosi ok 30 – 40 zł.

Na czym polega serwisowanie rakiet?
Każdy, mówiąc przewrotnie „szanujący” się tenisista wie ze bardzo ważne dla jakości gry są odpowiednie naciągi w rakiecie. Naciąganie rakiet tenisowych powinno być wykonywane przez specjalistę w tej dziedzinie nie tylko w oczywistych przypadkach takich jak pęknięcie naciągu lub zauważalne jego poluzowanie ale przynajmniej co 3,4 treningi (ok. raz w miesiącu).

Tenis jest sportem który wymaga wielu poświęceń i pewnego wkładu finansowego jednak sprawia ogromną satysfakcję,uczy pokory, kultury i szacunku do przeciwnika. Gdy już wejdziemy w świat tenisa pozostanie on zapewne naszą pasją na długie lata.