Naturalne kosmetyki bezpieczne dla zdrowia

Rewolucja w przemyśle kosmetycznym trwa w najlepsze.

Coraz bardziej wymyślne receptury chemiczne po latach swojej świetności odchodzą do lamusa na rzecz kosmetyków naturalnych. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim ma na to wpływ w jakim kierunku zmierza świat w XXI wieku i jakimi trendami się kieruje.

Zdrowe odżywianie, popularyzacja sportowego stylu życia czy właśnie dodawania naturalnych składników do elementów naszego życia codziennego. Nastąpił pewnego rodzaju wzrost świadomości ludzi dotyczących chemii w życiu codziennych oraz poczucia ich odpowiedzialności względem natury.

Trendy te nie omijają oczywiście branży kosmetycznej. Na sklepowych półkach coraz częściej dostrzec możemy opakowania przyzywające na myśl recyklingowane materiały. Najważniejsze jednak jest to, aby sprawdzać skład tego, czego używamy.

Kosmetyki bez sls

– hasło takie coraz częściej pojawia się w mediach czy drogeriach. Co to jednak w ogóle jest to sls? Jest to angielski skrót od „sodium laureth sulfate”, czyli laurylosiarczanu sodu. Składnik ten w stężeniu powyżej 10% może podrażniać lub nawet uszkadzać skórę. Ponadto w niektórych badaniach przypisuje mu się prowadzenie do zaburzeń hormonalnych czy nowotworów.

Nikt z nas nie chciałby stosować kosmetyków, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Sls jest natomiast częstym składnikiem mydeł i szamponów, na co warto zwracać uwagę. Zawierać może go jednak wiele typów kosmetyków.

Warto sprawdzać więc skład tego, czego używamy.

Żeby to ułatwić, producenci wprowadzili na rynek kosmetyki, które nie zawierają sls. Kupując takie produkty jesteśmy pewni, że nie zawierają tej szkodliwej dla naszego zdrowia substancji. Naturalne składniki, z których zostały wytworzone dają nam gwarancję tego, że produkt ten jest nie tylko zdrowy, ale również skuteczny – nic bowiem nie zastąpi natury.

Jeżeli więc dbasz o swoje zdrowie zwracaj uwagę na to, jakie składniki zawierają twoje kosmetyki. Jesteś bowiem nie tylko to, co jesz, ale również tym, co wchłania twoje ciało.